HODOWLA FASOLI W KLASIE III

Archiwum kategorii: Aktualności

Na zajęciach z edukacji przyrodniczej uczniowie klas III założyli hodowlę fasoli, którą obserwowali przez kolejne dni, a wnioski z obserwacji zapisywali w „Dzienniczkach obserwacji hodowli fasoli” lub dokumentowali na zdjęciach i filmikach. Dbając o rośliny, nauczyli się, z jakich części są one zbudowane. Dowiedzieli się również, czego każda roślina potrzebuje, aby mogła się rozwijać. Podczas doświadczenia trzeba było dbać o to, aby początkowo fasola, a potem roślinka miała zawsze dostęp do wody, ponieważ szybko ją wypijała, a  jej część wyparowała.

Wnioski: nasiona fasoli w ciągu 2,5 tygodnia hodowli zmieniły wygląd i kształt – z ziaren wyrosła roślina. Widać było bardzo nierówny rozwój roślin, jedne rosły szybciej, inne wolniej. U fasolek posadzonych w wyższym naczyniu system korzeniowy lepiej się kształtował i lepiej trzymał roślinę w pionie. Poprzez obserwację uczniowie rozwinęli umiejętności poznawcze i kształtowali opiekuńczą postawę wobec roślin. Trzecioklasistom udało się wyhodować piękne okazy. Oto rezultaty naszej pracy. Jak widać, naszym roślinkom nie zabrakło niczego!

 

Poprzednia aktualność
Wyniki szkolnego etapu konkursu „Cztery pory roku z OZE”
Następna aktualność
Gratulacje dla Wojtka