Pasje naszych absolwentów

Agata Aleksandrzak – balet to nie technika, to droga ekspresji …
Taniec od zawsze był moją pasją, ale od dziecka marzyłam o balecie. To marzenie udało mi się spełnić w 2021 roku, kiedy dostałam się do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, która oferuje 9-letni zawodowy tryb kształcenia i umożliwia uzyskanie dyplomu zawodowego tancerza. Zostałam przyjęta do 6 klasy, więc miałam sporo do nadrobienia, ale w tym momencie nie odstaję już tak bardzo od reszty. Aktualnie będę w klasie 9, czyli czekają mnie przygotowania do długo wyczekiwanego dyplomu. Nasza szkoła posiada również własny teatr, w którym wystawiamy autorskie spektakle. Ja brałam udział w takich przedstawieniach  jak: „Alicja w Krainie Czarów”, „Ach, te koty”, „Piękna i Bestia”, „Tropem Białej Sowy” czy „Naturalion dookoła Świata”.  

Czuję, że przez te kilka lat bardzo się rozwinęłam i moja przygoda z tańcem raczej szybko się nie skończy. 

Zobacz więcej zdjęć Agaty

Zdjęcia dzięki uprzejmości Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu
Aleksandra Wierzbowska – rowerem przez Bałkany
… Kaliszanki – Nikol Kowalik i Ola Wierzbowska, przez blisko 90 dni przejechały 3,5 tys. kilometrów na rowerach przez silne mrozy i upały! Wyruszyły 15 stycznia br. w podróż po Bałkanach. Zwiedziły niesamowite miejsca i spotkały inspirujących ludzi. Mimo zmęczenia planują już kolejne podróże …

Więcej o podróży Oli można przeczytać na portalu: calisia.pl
Rowerami przez Bałkany!

https://calisia.pl/zdjecie-kaliszanki-na-okladce-national-geographic-polska,54470

https://aleksandrawierzbowska.com

Marcin Sosiński – w filmie o Vincencie van Goghu
… Polsko-brytyjska koprodukcja „Twój Vincent” to jeden z najbardziej wyjątkowych filmów ostatnich lat. Historia o Vincencie Van Goghu została opowiedziana w formie animacji zbudowanych z ręcznie malowanych obrazów olejnych. W tym niezwykłym filmowym przedsięwzięciu ma też swój udział młody aktor rodem z Kalisza …

Więcej na temat udziału Marcina w filmie można przeczytać na portalu: faktykaliskie.pl
Nasz człowiek w Twoim Vincencie

Bartłomiej Czarciński – samotny rejs dookoła świata
… Choć przepłynąłem ponad 40 tysięcy mil cały czas uważam, że morza trzeba się uczyć i każdego dnia przynosi inne sytuację którym trzeba stawić czoła, dlatego taki rejs jest niepowtarzalną lekcją sztuki żeglowania …

O rejsie Bartka można przeczytać na portalu: calisia.pl
Wyrusz z Bartkiem Czarcińskim w podróż dookoła świata!
Morskie opowieści Bartka Czarcińskiego

Anna Sosińska – stypendium w USA

Marzenia się spełniają! O czym przekonała się absolwentka naszej klasy dwujęzycznej – Anna Sosińska, która przebywa aktualnie (2017/18) na rocznym stypendium w Stanach Zjednoczonych, ucząc się w McDonell Area Catholic Schools. Aby zdobyć to stypendium, musiała przejść rozmowę kwalifikacyjną w Warszawie, podczas której pokonała wielu rówieśników z całej Polski. Pomogły jej w tym niewątpliwie umiejętności, jakie zdobyła w naszej szkole podczas konwersacji z panem Paulem Hackingiem, native speakerem z USA (rozmowa kwalifikacyjna przebiegała oczywiście w całości w języku angielskim).

Maciej Kurzajewski – sport poprawia jakość życia

… W młodości byłem bardzo aktywny, próbowałem różnych dyscyplin sportowych, ale jednocześnie tata zaszczepił we mnie zamiłowanie do dziennikarstwa. Wynikło z tego dziennikarstwo sportowe, które jest moim wielkim spełnionym marzeniem. Nie ma lepszego połączenia, gdy zarabiamy na życie poprzez uprawianie pasji. Odkąd skończyłem 30. lat biegam regularnie i czerpię z tego nie tylko przyjemność i świetne samopoczucie, ale także pozytywne nastawienie do życia. Ta poranna godzina, którą przeznaczam na bieganie, powoduje, że na całą resztę dnia jestem człowiekiem gotowym do działania, do podejmowania wyzwań. Ogromną satysfakcję czerpię z ukończenia każdego maratonu. Gdy w 2013 r., praktycznie w ciągu ośmiu miesięcy, przebiegłem siedem maratonów na siedmiu kontynentach, wydawało mi się, że następny rok przeznaczę na wypoczynek. Ale tak się nie stało, nie byłem w stanie spocząć na laurach, znów biegałem …

Cały wywiad z M. Kurzajewskim: Sport poprawia jakość życia
pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Kurzajewski

Olaf Bressa – „Właściwą Drogą Iść”

Każdy ma swój własny świat i pielęgnuje go,
Ty masz wpływ na otoczenie, kreuj rzeczywistość swą (….)

… Minęło już sporo czasu od uczestnictwa w Mam Talent. Wiele się już wydarzyło… Przede wszystkim sukces ten pozwolił mi się muzycznie i osobiście rozwijać. Wszystko co robię, robię tylko i wyłącznie dlatego, że sprawia mi to ogromną przyjemność i czuję się w tym dobrze. …

pl.wikipedia.org/wiki/Olaf_Bressa
www.youtube.com/user/olafbressaofficial

Mateusz Parat – Nie można z niczym porównać uczucia wyjścia na ring 

Treningi boksu i kickboxingu zaszczepiły we mnie zamiłowanie do ruchu i ukształtowały mój charakter. Nauczyły mnie wytrwałości w dążeniu do stawianych sobie celów i niezrażania się niepowodzeniami. Jedne z najpiękniejszych chwil w moim życiu wiążą się z uprawianiem sportu.
Nie da się zapomnieć pierwszego wejścia na najwyższy stopień podium Mistrzostw Polski ani pierwszego zgrupowania kadry narodowej.

http://www.faktykaliskie.pl/kategorie/sport/kickboxing-krolowal-w-olimpii-foto,1881.html

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3857397,cztery-zlote-medale-wielkopolskich-kickbokserow-na-mistrzostwach-polski-w-formule-light-contact,id,t.html

http://faktykaliskie.pl/kategorie/sport/parat-mistrzem-trzy-medale-prosny,450.html

Maciej Duda – Grać swoje 

Pasją do sportu zaraził mnie ojciec. Pierwszy kontakt z tenisem miałem w wieku 9 lat i było to odbijanie piłki o ścianę. Niewinna zabawa przerodziła się w poważne treningi, które z czasem doprowadziły mnie do 6. miejsca w rankingu Polskiego Związku Tenisowego w kategorii do lat 16 i srebrnego medalu mistrzostw Polski w deblu. Uwielbiałem oglądać Pete’a Samprasa. Imponowała mi jego mentalność zwycięzcy, nigdy nie patrzył na wynik, tylko grał swoje. Później fascynował mnie Marat Safin, w szczególności jego świetny bekhend. Mimo, że nie postawiłem na karierę sportową i zostałem notariuszem, to wciąż biorę udział w amatorskich rozgrywkach tenisowych, gdzie udaje mi się nadal odnosić sukcesy m. in. byłem liderem rankingu AiS w kategorii open oraz halowym mistrzem Polski w singlu i deblu w kategorii open. 

http://www.tenisklub.pl/aktualnosci/polska/19446/%E2%80%9Ekalisz-na-stale-zagosci-w-amatorskich-mistrzostwach-wielkopolski%E2%80%9D/

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1001707,tenis-znamy-zwyciezcow-amatorskich-mistrzostw-wielkopolski,id,t.html

Marta Szukalska – taniec Bollywood

Orientalny taniec brzucha – sztuka tańca pochodząca z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Współczesny taniec sceniczny stanowi połączenie tradycyjnych tańców tych rejonów z tańcem klasycznym, z domieszką inspiracji przenikających z innych rodzajów tańca. Bardzo istotne w tańcu orientalnym jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała i partii mięśni. Elementem bardzo charakterystycznym są tzw. shimmies, czyli ruchy wprawiające ciało tancerki bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie.

Igor Jarczyński – Trening charakteru

Od najmłodszych lat byłem fanatykiem sportu, jednak dopiero kickboxing ukształtował mój charakter. Codzienne ciężkie treningi sprawiają, że stałem się wytrwały, zdyscyplinowany i mam swój cel. Każde zwycięstwo zawdzięczam swojej ciężkiej pracy, a każda porażka jest dla mnie lekcją życia. Na ringu jestem tylko ja i mój przeciwnik, wtedy mogę sprawdzić siłę swojego charakteru oraz przygotowanie. Nigdy nie lekceważę swoich rywali, mimo to staram się być zawsze pewny siebie.

http://www.faktykaliskie.pl/kategorie/sport/mistrz-razy-dwa-sukces-zawodnika-kaliskiej-prosny,3828.html

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/mlodziezowe-mistrzostwa-polski-w-kickboxingu-w-kaliszu-foto,3885283,artgal,t,id,tm.html

Justyna Wieruszewska-Biniek – Wzruszać publiczność

Absolwentka Justyna Wieruszewska-Biniek rozpoczęła naukę w naszej szkole w roku 1995, a przygodę z muzyką dwa lata później rozpoczynając naukę gry na fortepianie. Już w pierwszych chwilach swojej przygody z muzyką wiedziała, że jej życiowym celem jest zostać śpiewaczką operową. Pierwsze kroki jako wokalistka stawiała w chórze „Cantate Deo” w Katedrze Kaliskiej, a także na wszystkich możliwych uroczystościach szkolnych. Pierwsze bardziej profesjonalne kroki prowadzące do zawodu śpiewaczki rozpoczęła będąc w Szkole Muzycznej Drugiego Stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu – w klasie śpiewu mgr Katarzyny Wieczorek. Dalszy rozwój swojego talentu kontynuowała na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, gdzie studiowała Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuki Muzycznej. W tym czasie spotkała na swojej drodze profesora Cezarego Szyfmana, który to tak bardzo zafascynował ją śpiewem solowym, że wyjechała do Białegostoku, aby rozpocząć pracę nad swoim głosem. Studia ukończyła w 2016 roku z licznym sukcesami i debiutem w teatrze operowym w Operze i Filharmonii w Białymstoku. Jeszcze w czasie studiów poznała swoją największą mentorkę muzyczną Olgę Pasiecznik, u której do dziś pobiera lekcje śpiewu. Do swoich największych sukcesów zalicza pierwszą i trzecią nagrodę w konkursie „pieśń i aria wieczorna Stanisława Moniuszki”, trzecią nagrodę oraz dwie nagrody specjalne na międzynarodowym konkursie „Viva Calisia”, była również wielokrotną finalistką konkursów w Polsce i na świecie. Na jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych Królowej Elżbiety w Brukseli została okrzyknięta jednym w najpiękniejszych i najciekawszych głosów konkursu. Występowała także w licznych przedstawieniach operowych. Jej największym pragnieniem jest wzruszać publiczność poprzez prawdę sceniczną.

http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/nagrody-viva-calisia-zdjecia,1885.html

https://www.oifp.eu/artysci/justyna-wieruszewska-biniek/