„W krainie leśnej muzyki”

Archiwum kategorii: Aktualności

21 listopada po raz drugi uczniowie klas 0-2 naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Dzięki uczniom Szkoły Muzycznej dzieci przeniosły się do leśnej krainy, w której poznały instrumenty dęte blaszane – trąbkę, waltornię i puzon. Pani Katarzyna Wieczorek wraz z młodymi muzykami przedstawiła przepiękną muzyczną opowieść „O panu leśniczym i jego przyjaciołach”. Uczniowie byli podekscytowani, biorąc udział w tak pięknie przygotowanym koncercie.
Dzisiejsze spotkanie wpisuje się w cykl muzycznych wizyt w Państwowej Szkole Muzycznej. Następny koncert odbędzie się 23 stycznia 2020 roku.
Serdeczne podziękowania dla Pani Katarzyny Wieczorek i uczniów Szkoły Muzycznej za zaproszenie i wspaniały pokaz muzyczny.

Poprzednia aktualność
Podsumowanie akcji „Czytaj codziennie ze słodziakami” w klasie II b
Następna aktualność
„Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować jest życzliwość dla drugiego człowieka.”