Piotr zwycięzcą XXIII Konkursu Recytatorskiego „STROFY NAD PROSNĄ”

Archiwum kategorii: Aktualności

Piotr Kowalski z klasy 4b zwycięzcą XXIII KONKURSU RECYTATORSKIEGO im. Marka Brymory „STROFY NAD PROSNĄ”, zorganizowanego z okazji Święta Miasta Kalisza przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Klub Osiedlowy „Serbinów” w Kaliszu. Szkołę godnie reprezentowała także Zofia Słupska z klasy 4b, a wzruszającą deklamację pozakonkursową wygłosiła Iga Kołecka z 7a. Uczestnicy konkurs mieli za zadanie przygotowanie dwóch dowolnych tekstów lirycznych, w tym jeden autorstwa poety związanego obecnie lub w przeszłości z Kaliszem lub Kaliskiem. Recytatorzy z SP3 wybrali wiersze Marii Konopnickiej, a także Jana Brzechwy i Wisławy Szymborskiej.

Wielkie brawa dla Piotra! Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantów!

Poprzednia aktualność
"ZRÓB TO SAM"
Następna aktualność
Wirginia na podium w konkursie "Cztery pory roku z OZE"