ZęboweLOVE. Z miłości do zębów

Archiwum kategorii: Aktualności

Profesor Smakowicz z Pychotkowa spędza całe noce w laboratorium, gdzie zajmuje się tworzeniem nowych owoców. W portfolio ma już egzotyczne marango, ogródkowe truskagrona i słodkiego bananasa. Mieszkańcy doceniają jego zdrowe i smaczne, choć nieco zmodyfikowane wynalazki. Jednak pewnego dnia, kiedy przy straganie Profesora zjawia się przepiękna nieznajoma, spokojne życie mieszkańców tej magicznej krainy obraca się do góry nogami. Owładnięty szaloną miłością Profesor, aby trafić do serca urodziwej damy – oczywiście przez żołądek – postanawia skorzystać z pomocy podstępnej Baby Jagi. Profesor jeszcze nie wie, jak zgubny wpływ na pychotkowian będzie miał tajemniczy biały piasek z pustyni Sacharozy…

Sztuka, na którą w tym tygodniu wybrali się uczniowie klas 1-4 wraz z opiekunami do kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, to nie tylko przepiękna, pełna muzyki opowieść, ale też edukacja zdrowotna. Dzieci dowiedziały się, jak cukier wpływa na zęby oraz jak należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Uczniowie – gromkimi oklaskami na koniec spektaklu – wyrazili swoje uznanie występującym aktorom.

Poprzednia aktualność
„Polskie drogi do niepodległości”
Następna aktualność
Moc pluszowego przyjaciela