Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

Archiwum kategorii: Aktualności

Klasa 7a wraz z wychowawczynią uczestniczyła dziś w SP19 w spotkaniu z dr Markiem Michalakiem, rzecznikiem praw dziecka w latach 2008-2018, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, publicystą, doktorem nauk społecznych, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, autorem książek dla dzieci. Zgromadzenie odbyło się z okazji wczorajszego Dnia Praw Dziecka i uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół z Kalisza i okolic. Zaproszony gość opowiadał podczas wykładu o tym, komu i dlaczego przyznaje się #OrderUśmiechu, tłumaczył, co to są prawa dziecka oraz przedstawił fragment jednej ze swojej książek, które można było po spotkaniu kupić, a także otrzymać autograf od ich autora i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na wykładzie obecni byli także kaliskie damy i kawalerzy Orderu Uśmiechu, Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu, Violetta Słupianek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Ewelina Dudek.

Poprzednia aktualność
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV
Następna aktualność
Obchody Dnia Patrona