Obchody Dnia Patrona

Archiwum kategorii: Aktualności

Tegoroczne obchody Dnia Patrona w SP3 odbyły się 21 listopada 2023 r. Wszystkim uczniom z tej okazji przybliżono sylwetkę Juliusza Słowackiego i zapoznano ich z jego biografią. Młodsze klasy obejrzały bajkę ,,O Janku, co psom szył buty”, wykonały okolicznościowe gazetki ścienne, które niejednokrotnie stanowiły interesujące wystawki uczniowskich prac, zwłaszcza portretów poety. Klasy starsze spotkały się w sali gimnastycznej i aktywnie uczestniczyły w różnych konkurencjach związanych z osobą Słowackiego. Najpierw uczniowie rozwiązywali tematyczny quiz, w którym większość klas zdobyła maksymalną liczbę punktów. Gratulujemy! Podobne, wysokie wyniki uzyskały zespoły w wyszukiwaniu tytułów dzieł, których autorem był Słowacki. Następnie odbył się symboliczny konkurs zbierania malin… Trzeba było wykazać się w nim szybkością i zręcznością. Rekordziści ,,zebrali” ponad 100 owoców w 3 minuty! W ostatnim zadaniu trzeba było zdać się na swoją poetycką intuicję i uzupełnić brakujące rymy w utworze naszego patrona. Rymowanie a’la Słowacki było nie lada wyzwaniem, ale również i z nim nasi uczniowie sobie poradzili. To spotkanie poświęcone patronowi stało się nie tylko znakomitą zabawą edukacyjną, ale też inicjatywą integrującą środowisko szkolne. Zwieńczeniem wszystkich działań było uroczyste złożenie wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą w obecności dyrekcji oraz przedstawicieli SU.

Poprzednia aktualność
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka
Następna aktualność
„Polskie drogi do niepodległości”