„Mały Książę”

Archiwum kategorii: Aktualności

Siódmoklasiści mieli dziś niezwykłą przyjemność obejrzeć na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu spektakl ,,Mały Książę” w reżyserii Kamy Kowalewskiej. A że to utwór niedawno omawiany przez nich na języku polskim, wykazali się pełnym zrozumieniem przesłania tego niezwykłego dzieła i w skupieniu śledzili losy młodego bohatera przemierzającego kolejne planety w poszukiwaniu sensu życia i zgłębiającego tajemnice przyjaźni. Uczniowie z zaangażowaniem wysłuchali piosenek z musicalu i z uznaniem przyglądali się ruchowi scenicznemu. Docenili kunszt reżyserski, zachwycili się piękną grą świateł, ale przede wszystkim z podziwem spoglądali na swoich rówieśników, którzy wcielili się w role poszczególnych postaci przedstawienia. I choć ,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, to jednak dobrze było oglądać to wspaniałe show, a po nim sycić wzrok pięknem złotej, polskiej jesieni w Parku Miejskim i w rozmowach oraz niespiesznej wymianie zdań oswajać się wzajemnie, budując i pogłębiając relacje.

Poprzednia aktualność
Uczniowie 4a z wizytą u Wiceprezydenta Miasta Kalisza
Następna aktualność
Historyczne kodowanie