Uczenie przez doświadczenie

Archiwum kategorii: Aktualności

,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?”. Pochodzenia tych słów nikomu nie trzeba wyjaśniać, bo każdy jednoznacznie skojarzy je z II częścią ,,Dziadów” Adama Mickiewicza. Podczas dzisiejszej lekcji języka polskiego uczniowie 7a zakończyli omawianie jednej z ważniejszych lektur z zakresu szkoły podstawowej, obowiązującej ich później także w szkole średniej, na maturze ustnej i pisemnej. Sposobem na podsumowanie dramatu była inscenizacja, w którą włączył się cały zespół klasowy. Po takich zajęciach siódmoklasiści raczej nie zapomną treści utworu, a wrażeniami wywołanymi przez niecodzienną zabawę będą się z pewnością jeszcze długo ze sobą dzielić.

Poprzednia aktualność
Zdrowa dieta, lepsze samopoczucie
Następna aktualność
BIBLIOTECZNE LUDKI