Zdrowa dieta, lepsze samopoczucie

Europejski Dzień Zdrowego Gotowania i Jedzenia to święto, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnych posiłków oraz informowanie o konsekwencjach złej diety. Uczniowie klas trzecich z naszej szkoły również zaangażowali się w akcję. Z pomocą rodziców i wychowawców przygotowali pożywne kanapki i podczas porannych lekcji wspólnie spożyli śniadanie. W klasach odbyły się również pogadanki i inne formy zajęć, podczas których trzecioklasiści poznali zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieli się, czym jest piramida zdrowego żywienia oraz poznali rolę śniadania w codziennej diecie. Było zdrowo i kolorowo.

Poprzednia aktualność
Przygotowania do Święta Niepodległości
Następna aktualność
Uczenie przez doświadczenie