Wyniki konkursu ,,Mój zębowy niezbędnik”

Archiwum kategorii: Aktualności

We wrześniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu zaprosił uczniów klas I – III szkół podstawowych do udziału w konkursie pod tytułem ,,Mój zębowy niezbędnik” w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego ,,Mam zdrowe zęby”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A4 ,,Mój zębowy niezbędnik” przy użyciu dowolnej techniki płaskiej: rysunek, malarstwo, wydzieranka, wycinanka, wyklejanka itp .Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym konkursu i ,,Zębowy niezbędnik”, czyli komplet podstawowych przyborów do właściwej higieny jamy ustnej i zębów (szczoteczka, pasta, kubek) przedstawili na swoich kartkach. Wpłynęło 17 prac. W październiku zostały wyłonione 3, które biorą udział w etapie powiatowym konkursu:

I miejsce – Amelia Pawlaczy,

II miejsce – Mikołaj Michalak,

III miejsce – Dagmara Łozowska.

Serdeczne gratulacje. Forma konkursu miała na celu rozwijanie umiejętności plastycznych, kreatywności i wrażliwości estetycznej u dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz wywoływać pozytywne skojarzenia, a estetyka i kolorowy wygląd przyborów do mycia zębów przełożą się na budowanie zdrowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej i zębów.

Poprzednia aktualność
CodeWeek 2023
Następna aktualność
Przygody w Centrum Wyobraźni