Przygody w Centrum Wyobraźni

Archiwum kategorii: Aktualności

W poniedziałek uczniowie klas trzecich i drugich wraz z opiekunami wybrali się do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego na warsztaty w Centrum Wyobraźni. Podczas pierwszych z nich – ,,Dlaczego naleśnik niekiedy jest pizzą” – mogli poznać tajniki sztucznej inteligencji i druku 3D. W czasie kolejnej lekcji, dzięki eksperymentom, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o świecie wody. Trzecie zajęcia ,Survival w pigułce” odbyły się w terenie. Dzieci przypomniały sobie informacje o wyznaczaniu kierunków świata i uczyły się współpracy, efektem której było stworzenie szałasu. Wszyscy zmęczeni, ale pełni satysfakcji i z uśmiechem na ustach wrócili do Kalisza.

Poprzednia aktualność
Wyniki konkursu ,,Mój zębowy niezbędnik"
Następna aktualność
BohaterON