Kaliskimi śladami Stefana Szolca – Rogozińskiego

Archiwum kategorii: Aktualności

Wkrótce, 10 października 2023 r. odbędą się w Kaliszu uroczystości związane z przeniesieniem szczątków Stefana Szolca-Rogozińskiego z Paryża do rodzinnego miasta. Z tej okazji w SP 3 w dniach 25-29 września zaplanowano różne działania, których celem było upamiętnienie kaliskiego podróżnika. Na plastyce uczniowie klas 4-8 portretowali badacza Kamerunu. Odbyły się też tematyczne lekcje geografii i języka polskiego. W czwartek szóstoklasiści, pod opieką nauczycieli, wzięli udział w przygotowanej dla nich grze miejskiej pn. ,,Kaliskimi śladami Stefana Szolca – Rogozińskiego”, podczas której poszerzyli swoją wiedzę o słynnym kaliszaninie i dotarli do miejsc z nim związanych: na ulicę Niecałą, Główny Rynek, al. Wolności (przy najstarszym moście w mieście). Zapalono również znicz przed kaplicą Repphanów i Scholtzów, w której spoczywają m.in. rodzice podróżnika. Ponadto w określonych punktach uczniowie klas szóstych rozwiązywali  zadania, nawiązujące do drogi życiowej Rogozińskiego i jego wielkiej pasji, jaką były wyprawy badawcze.

Poprzednia aktualność
DZIEŃ CHŁOPAKA
Następna aktualność
#BeActive