KONCERT DZIECI RODZICOM

Archiwum kategorii: Aktualności

Podczas wczorajszego Koncertu Dzieci Rodzicom ósmoklasiści przypomnieli nam jedną z najbardziej znanych baśni z dzieciństwa – ,,Czerwonego Kapturka”. Pojawiła się ona między innymi w słynnym zbiorze Jakuba i Wilhelma Grimmów, a fakt, iż autorami jednej z wersji baśni są pochodzący z Niemiec bracia, był dla uczniów pretekstem, by wystawić opowieść i w języku polskim, i w niemieckim. Grą na skrzypcach i śpiewem chwile oczekiwania na aktorów przybyłym na uroczystość gościom umilili młodsi uczniowie, którzy mieli też okazję zdobyć od starszaków porcję wiedzy na temat życia szkolnego, gdyż ósmoklasiści przygotowali dla młodszych roczników encyklopedię typów uczniowskich. Odpisywacz zaciekły, żarłacz śniadaniowy, przychlast samoprzylepny czy męczennik lekcyjny to tylko niektóre z nich. Uroczystość dostarczyła wszystkim niemałych wrażeń oraz niezapomnianych wspomnień, które ósmoklasiści zabiorą ze sobą do nowych szkół. Nie martwmy się jednak, bo do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć znowu dalej. A to, gdzie jest się obecnie, to tylko etap pewnej drogi. Z odrobiną nadziei w zanadrzu ósmoklasiści śmiało patrzą w przyszłość z przeświadczeniem, że „Każdy wieczór jest obietnicą poranka”.

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/284581520741982

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/2252931731582838

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/572650711607079

Poprzednia aktualność
Pożegnanie uczniów klas ósmych
Następna aktualność
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023