WITAJ WIOSNO!

Archiwum kategorii: Aktualności

21 marca powitaliśmy razem upragnioną WIOSNĘ. W tym dniu zaprosiliśmy Was do różnorakich zabaw: prowadzenia lekcji zamiast nauczyciela, ,,Wiosnady”, czyli rywalizacji drużyn z klas 4-8, a także do wiosennego turnieju halowej piłki nożnej. Klasa 3b na powitanie wiosny zrobiła kolorową marzannę, aby przegonić zimę i powitać ciepłe dni. Dzień ten ogłosiliśmy również Dniem Kolorowej Skarpetki nie od pary, by uwrażliwić społeczność szkolną na osoby z Zespołem Downa, które obchodzą swoje święto właśnie 21 marca.

Przyodziani w różne barwy, a przede wszystkim: zieleń przypominającą budzącą się do życia roślinność, żółty, który przywołuje na myśl tak oczekiwane promienie słoneczne, a także kwiatowe printy nasuwające skojarzenia z kwitnącymi łąkami, przystąpiliśmy do zabawy. W wyniku rozgrywek toczonych podczas wiosennego turnieju halowej piłki nożnej pod czujnym okiem pana Rafała Jamrozika: – l miejsce zajęła drużyna FC GROMKI- na II pozycji uplasowała się drużyna FC KOSIARZE- III lokata należała zaś do FC KARPI. Kolejne miejsca zajęli: KLUB 2137 oraz FC Świry. Najlepszym zawodnikiem okazał się JAKUB PIETRZAK, a najskuteczniejszym bramkarzem FRANCISZEK WYWIJAS.

W czasie, gdy w szkolnej sali gimnastycznej trwały emocjonujące mecze, na II piętrze równie radośnie przedstawiciele poszczególnych klas konkurowali ze sobą podczas ,,Wiosnady”. Zespoły miały zaliczyć zadania na każdym ze stanowisk układających się w napis WIOSNA. I tak uczniowie sadzili na czas cebulki w doniczkach,segregowali koraliki, tworzyli nowe barwy z połączenia kolorów, skakali na skakance, uzupełniali wiosenne dyktando, a nawet rozwiązywali zadania matematyczne pełne słońca. Wyniki poszczególnych konkurencji prezentują się następująco:

1. miejsce – 5a

2. miejsce: 8a, 8b

3. miejsce – 4b

Nagroda to talon dla całej klasy na niepytanie i niepisanie niezapowiedzianej kartkówki.

Zarówno zwycięzcom wiosennego turnieju piłki nożnej , jak i tryumfatorom ,,Wiosnady” serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wiosennych nastrojów do końca roku szkolnego.

Poprzednia aktualność
Mali mistrzowie pizzy
Następna aktualność
Święto poezji