Święto poezji

Archiwum kategorii: Aktualności, Biblioteka

Światowy Dzień Poezji – to święto obchodzone 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. W tym dniu w naszej bibliotece promowaliśmy czytanie poezji dziecięcej. W spotkaniu towarzyszyła nam klasa 3b, z którą zachwycaliśmy się strofami poetki Marii Konopnickiej ,która w swojej twórczości opiewa piękno wiosennej natury. Poezja to sztuka słowa – magiczna i tajemnicza dlatego zachęcaliśmy uczniów do czytania klasyków poezji dziecięcej. Prezentowaliśmy wraz z uczniami wiersze Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg- Zarębiny i Joanny Papuzinskiej. Wspólne doszliśmy do wniosku, że życie niesie chwile, w ktorych raz nas zachwyca, a innym razem smuci i wtedy potrzebę refleksyjnego spojrzenia na świat niesie poezja. Druga część naszego spotkania to konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji pastelami do wybranego wiersza. Nagrodzeni uczniowie za najładniejsze prace: Zosia Biesiada, Antosia Kubiak, Natalia Faworska, Zosia Kaczmarek, Luiza Wudzińska.

Poprzednia aktualność
WITAJ WIOSNO!
Następna aktualność
Rozśpiewana Sofia