,,Poznaj Wodór Roadshow 2022”

Archiwum kategorii: Aktualności

Klasy 4a i 6a wraz z wychowawcami i opiekunem uczestniczyły dziś w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ,,Poznaj Wodór Roadshow 2022”. Celem eventu była popularyzacja technologii wodorowej – nowej, innowacyjnej gałęzi gospodarki, która jest odpowiedzią naukowców i inżynierów na potrzebę zeroemisyjnych rozwiązań. Zaprezentowanie miasteczka wodorowego miało pomóc zrozumieć przyczyny i następstwa transformacji wodorowej, co jest szczególnie ważne dla osób stojących przed wyborem ścieżki zawodowej. Oprócz tak poważnych tematów nasi uczniowie mieli zagwarantowane również mnóstwo zabawy, między innymi tworzyli z plasteliny cząsteczki wodoru oraz innych pierwiastków, jedli lizaki przygotowane na ich oczach przez przemiłe panie laborantki, rozmawiali z robotem, kierowali quadami. Poznali także profesorka Wodorka, który podbił ich serca swoją otwartością i luzem. Atrakcje dopełniła swym niezwykłym urokiem zachwycająca jesień Parku Miejskiego.

Poprzednia aktualność
TRÓJKA w jesiennych barwach
Następna aktualność
Srebrna drużyna