Pomocne ćwiczenia

Archiwum kategorii: Aktualności

Podczas otwartych zajęć z elementami integracji sensorycznej dzieci ćwiczyły najważniejsze zmysły – dotyku, czucia głębokiego i równowagi. W trakcie kierowanej zabawy wspieraliśmy wszystkie obszary, które są potrzebne, by prawidłowo czytać, pisać, siedzieć i się poruszać. Na deskorolce wzmacnialiśmy także obręcz barkową i centralne napięcie – niezbędne do prawidłowego pisania. Każde z zadań było świetną zabawą, która wspiera prawidłowy rozwój sensomotoryczny. Dzisiaj wykorzystywaliśmy specjalistyczny sprzęt, natomiast za tydzień będziemy tworzyli tory przeszkód, magiczne worki, ścieżki sensoryczne itd. za pomocą tego, co znajdzie się w każdym domu. Zapraszamy!

Poprzednia aktualność
Światowy Dzień Zwierząt
Następna aktualność
#Sprzątamy dla Polski