5a na warsztatach w Centrum Rysunku i Grafiki

Archiwum kategorii: Aktualności

Jak samodzielnie wykonać grafikę przekonała się dziś klasa 5a, która pod opieką wychowawcy uczestniczyła w warsztatach w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu. Przemiłe panie prowadzące zajęcia nie tylko wtajemniczyły uczniów w świat tego znakomitego rysownika związanego z naszym miastem, ale również przedstawiły cały proces technologiczny tworzenia grafiki, dzięki czemu piątoklasiści wyryli swoje arcydzieła, a następnie przy użyciu farby drukarskiej odcisnęli je, używając prasy. Choć z mistrzem Kulisiewiczem w żaden sposób nie mogą się równać – przynajmniej na razie – przekonali się, jak się zaczyna…

Mamie Marty Kuc dziękujemy serdecznie za organizację wyjścia.

Poprzednia aktualność
STYPENDIA IM. ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
Następna aktualność
Lekcja tenisa