Dzień Dinozaura

Archiwum kategorii: Świetlica

Podczas dzisiejszych zajęć świetliczaki poznwały ciekawostki o życiu dinozaurów m. in.: dzieci dowiedziały się, że dinozaury to gady, które żyły na ziemi bardzo dawno, bo aż 65 milionów lat temu. Na ziemi nie było jeszcze wtedy ludzi. To, że dinozaury istniały, wiemy od naukowców, zwanych paleontologami, którzy znajdują skamieliny, kości. I to właśnie dzięki odkryciom archeologów udało się odtworzyć, ze zgromadzonych szczątków, wygląd tych niezwykłych zwierząt. I właśnie stąd wiemy, że wśród nich znajdowały się zarówno olbrzymie, powolne stworzenia, jak i te malutkie, o niesamowitej zwinności. Na przykład diplodok był trzy razy wyższy i dziesięć razy dłuższy od największego obecnie zwierzęcia lądowego, czyli słonia. Z kolei kompsognat miał gabaryty niewiele większe od kury. Część z dinozaurów była roślinożerna, o pokojowym nastawieniu, ale nie brakowało też groźnych drapieżników, jak choćby tyranozaur. Dinozaury żyły na wszystkich kontynentach, ale wyłącznie na lądzie, niektóre jednak potrafiły pływać.

Poprzednia aktualność
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...
Następna aktualność
Pomoc uchodźcom z Ukrainy