Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Archiwum kategorii: Aktualności

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole uczciliśmy go nie tylko dzisiaj, obchody święta będą trwać przez cały tydzień. Rozpoczęliśmy, ozdabiając drzwi klasopracowni. Na jednej z nich wyrosło na przykład drzewo, a na nim liście, na których uczniowie powpisywali słowa typowe dla polszczyzny, z głoskami zawierającymi znaki diakrytyczne, czyli ś, ć, ź, ń, dź, a także głoski nosowe: ą, ę , bo w czasach kiedy coraz częściej zaniedbuje się ,,ogonki”, warto o nich przypominać. Uczniowie zostali też zaproszeni do zabaw z wykorzystaniem TiK. Kręcąc wirtualnym kołem fortuny, wypowiadali więc łamańce językowe, pokonując kolejne stopnie w ,,Milionerach”, odpowiadali na pytania dotyczące poprawności, grając w gry za pomocą platformy Wordwall, rozstrzygali najtrudniejsze dylematy ortograficzne. Tym sposobem, bawiąc się, nie zauważyli nawet, jak wiele dziś się nauczyli…

Poprzednia aktualność
Całkiem miła ta samotność, kiedy jesteśmy razem
Następna aktualność
"Europa i ja"