„Europa i ja”

Archiwum kategorii: Aktualności

Klasa 2a realizuje projekt „Europa i ja”. Uczniowie poznają Włochy. Zaznajomili się już symbole z symbolami narodowymi kraju, jego położeniem na mapie oraz z miejscami godnymi uwagi, a także książką „Pinokio” napisaną przez włoskiego pisarza Carlo Collodi’ego. Samodzielnie tworzyli słowniczek polsko-włoski, aby osłuchać się z językiem. Dziś w szkolnej stołówce nasz niezawodny kucharz, pan Paweł Michalski przygotował włoskie danie przy pięknie nakrytym stole w barwach Włoch. Każdy uczeń miał możliwość skosztowania pysznego spaghetti i poznania smaku świeżej bazylii. Dziękujemy Panu kucharzowi za wsparcie i zaangażowanie. Przed nami wiele ciekawych lekcji o Włoszech i Polsce, dzięki czemu nie tylko poznajemy dziedzictwo naszego kraju, ale także odległe zakątki innych państw.

Poprzednia aktualność
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Następna aktualność
DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ