Życzliwość to nie jest gest, to jest styl życia

Archiwum kategorii: Aktualności

W minionym tygodniu uczniowie klas 1b i 4b wraz z wychowawcami zaprosili całą społeczność szkolną do wspólnych działań związanych z Dniem Życzliwości, który jest obchodzony 21 listopada.
Życzliwość była okazywana w zespołach klasowych przez przekazanie sobie iskierki, poprzez uśmiech, skinienie głową, stukanie łokciami czy w inny, umówiony sposób oraz również indywidualnie, bo każdy uczeń miał swojego „życzliwiaka”, który czyniąc małe gesty pomocy, z pewnością wywoływał uśmiech i radość.
Życzliwość w naszej szkole zatoczyła szerszy krąg – uczniowie danej klasy przesyłali życzenia dla wylosowanego zespołu klasowego, napisane na pocztówce i ozdobione zgodnie z tematyką Tygodnia Dobrych Myśli. Przy tym zadaniu została pobudzona kreatywności, a samo wręczenia życzeń wywoływało wiele pozytywnych emocji, łzy wzruszenia i przyczyniało się do integracji pomiędzy klasami. Dzieci i młodzież na tym nie poprzestały – dzisiaj ubrały się w żółte kolory i poprzez zwykle słowa „Miłego dnia”, „Dobrego poranka” , wręczając przy tym symboliczne żółte serduszka i cukierki, wywoływały uśmiechy u tych małych i dużych. Zawitał do nas również Kurier Życzliwości, który dla każdego miał dobre słowo – pozytywną myśl. „Życzliwość to nie jest gest, to jest styl życia” – i tak niech już w naszej szkole pozostanie.

Poprzednia aktualność
Dzień Patrona
Następna aktualność
Dzień Kredki