Dzień Patrona

Archiwum kategorii: Aktualności

19 listopada to dla społeczności naszej szkoły ważna data, gdyż w tym czasie obchodzony jest Dzień Patrona. W obecnym roku, stosując się do obowiązujących zaleceń, świętowaliśmy go przede wszystkim w zespołach klasowych. Uczniowie zapoznawali się z biografią i twórczością Juliusza Słowackiego, oglądali tematyczne prezentacje, rozwiązywali quizy. Dzieci z młodszych klas zaznajomiły się z adaptacją bajki poety ,,O Janku, co psom szył buty”, kolorowały portret twórcy. Z kolei szóstoklasiści wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania wybranego utworu polskiego wieszcza, a uczniowie z klasy 8b wystąpili w filmiku, w którym przedstawiono określone informacje i ciekawostki o autorze ,,Balladyny”. Uwieńczeniem wszystkich działań było złożenie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, w obecności Pani Dyrektor, kwiatów pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły.

Poprzednia aktualność
,,Dyniowe zwierzaki"
Następna aktualność
Życzliwość to nie jest gest, to jest styl życia