#CodeWeek2021

Archiwum kategorii: Aktualności

W mijającym tygodniu klasa 3a w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować wzięła udział w #CodeWeek2021, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Uczniowie wykonali 10 zadań, poprzez które promowali ideę nauki kodowania, a także pokazali, że kodować można niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, umiejętności czy sprzętu, którym się dysponuje. W tym roku zaproponowane zadania skupiały się wokół kompetencji przyszłości: współpracy, krytycznego myślenia, kreatywności, komunikacji i budowania relacji, poszukiwania rozwiązań i gotowości do poszukiwania wiedzy.
Powstały piękne plakaty, rakiety, budowle z kubeczków, dzieci układały puzzle, wykorzystały też matę do kodowania i programowała trasę dla ozobotów. Doskonaliły również swoje umiejętności, pracując z wykorzystaniem tablicy multimedialnej czy wirtualnej maty. Cały tydzień minął pod znakiem kodowania i programowania, a efekty działań widać na zdjęciach.

 

Poprzednia aktualność
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Następna aktualność
Barwy jesieni u Miejskich Wiewióreczek