Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Archiwum kategorii: Aktualności

Dnia 20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Wszystkich zebranych gości: Pana Grzegorza Kulawinka Wiceprezydenta Miasta Kalisza, Panią Katarzynę Garnuszewską Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Juliusza Słowackiego, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców, rodziców pierwszoklasistów oraz przedstawicieli uczniów klas starszych powitała Aleksandra Musielak – przewodnicząca szkoły, jednocześnie zapraszając na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas pierwszych oraz ich wychowawczynie: Panią Martę Porębną-Jesiołowską i Panią Darię Otmianowską.
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które odbyło się w obecności sztandaru szkoły. Aktu pasowania dokonał Pan Wiceprezydent Miasta Kalisza. Pierwszaki zostały włączone do społeczności szkolnej, otrzymały pamiątkowe dyplomy, pomoce dydaktyczne oraz słodkie upominki.
Po uroczystości goście zostali zaproszeni na boisko szkolne, na którym został odsłonięty mural namalowany farbami antysmogowymi KNOxOUT przez nauczycieli naszej szkoły. Przecięcia wstęgi dokonał Pan Wiceprezydent razem z dziećmi oraz Pani Dyrektor i Pani Marta Powolny, koordynator zespołu nauczycieli zaangażowanych w malowanie. Po części oficjalnej pierwszoklasiści z wychowawcami i ze swoimi rodzicami przeszli do klas na poczęstunek.
Był to dzień pełen emocji, który na pewno zapisze się w pamięci każdego ucznia pierwszej klasy.

Poprzednia aktualność
Jesienne sówki
Następna aktualność
#CodeWeek2021