Grecka strona kuchni

Archiwum kategorii: Aktualności, Doradztwo zawodowe

W ramach organizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego IV edycji Nocy Zawodowców drużyna naszej szkoły uczestniczyła w grze „Zawodowy Express”.  W skład zespołu weszły uczennice klasy 8a: Martyna Maciejewska, Nadia Malanowska, Aleksandra Musielak i Julia Plucińska. Podczas gry drużyna miała za zadanie odwiedzić losowo wybranego pracodawcę w jego zakładzie pracy oraz wykonać na miejscu określone zadanie. Losowanie odbyło się w środę i miało miejsce w siedzibie Związku Rzemieślników Cechowych w Kaliszu. Trafiliśmy na firmę reprezentującą branżę kulinarną – Bistro Pasja, ul. Wyszyńskiego 42A. Po południu, 24 września członkinie drużyny spotkały się z właścicielem i pracownikami Bistro Pasja. Dowiedziały się m.in.,  jak zorganizowana jest praca w zakładzie, jakie obowiązki spoczywają na pracownikach, poczuły smaki, klimaty i atmosferę pracy w zakładzie gastronomicznym. Czy pociągnie je kucharski fach? Czas pokaże. Pewne jest jednak, że wykonując zadanie konkursowe – sałatkę grecką, sprawnie operowały nożem, krojąc ogórki, pomidory czy czerwoną cebulę. Kto wie, czy nie największą formą docenienia wysiłków dziewcząt było wstawienie przygotowanego przez nich dania do lady, by mogli smakować ją klienci Bistro Pasja.

Poprzednia aktualność
Bezpieczna droga do domu - ćwiczenia świetlicowe
Następna aktualność
DZIEŃ ZWIERZĄT