Nie daj złości się rozgościć

Archiwum kategorii: Aktualności

W dniach 19-23 kwietnia w naszej szkole miał miejsce TYDZIEŃ DOBRYCH MYŚLI z klasami 4b i 6a pod hasłem: „Nawet w złości nie próbuj ranić drugiego człowieka, Ty się uspokoisz, ale Twoje słowa zostaną w pamięci na długo”.
W tygodniu tym na zajęciach z wychowawcą każda klasa definiowała pojęcie złości, rozmawiając o jej przyczynach, oznakach, szukając sposobów radzenia sobie z nią. Uczniowie wykonywali ćwiczenia interaktywne dotyczące emocji i portretowali złość, stosując wybraną technikę plastyczną. Klasy młodsze zapoznały się z piosenką Piotra Rubika ,,Złość to straszny zwierz”, czytały także utwory traktujące o złości, np. wiersz ,,Lwy” Hanny Januszewskiej, ,,Złośnik” Krzysztofa Roguskiego, „Zły humorek” Doroty Gellner.
Refleksje dotyczące negatywnych emocji pozostaną w myślach na długo, podobnie jak powiedzenia i przysłowia: „Gniew jest złym doradcą”, ,,Gniew nigdy nie bywa sprawiedliwy”, „Jeśli człowiek pragnie radości, nie może się gniewać”, „Lepiej śpiewać, niż się gniewać”, ,,Od żartu tylko krok do waśni i gniewu”, „Słowa mogą być jak kwiaty lub jak kamienie”.
Dzięki lekcjom na temat złości uczniowie zrozumieli, że złość pojawia się w życiu każdego człowieka i sam fakt, że nam towarzyszy, nie jest niczym niezwykłym ani niepokojącym, ważne jednak, by umieć sobie z nią poradzić i odczuwając ją, nie krzywdzić innych.

 

Poprzednia aktualność
Święto książki
Następna aktualność
Święto Narodowe Trzeciego Maja i Dzień Flagi