1B na szlaku kaliskich zabytków

Archiwum kategorii: Aktualności

Uczniowie klasy I b w kwietniowy poranek wybrali się na wycieczkę po Kaliszu. Pierwszym punktem była wizyta w kaliskim ratuszu, gdzie najmłodsi poznali historię tej budowli oraz po zwiedzeniu wnętrza, zostali zapoznani z pracą prezydenta. Na zakończenie spotkania otrzymali upominek w postaci kaliskich andrutów. Następnym punktem wycieczki był spacer ulicami miasta i obserwacja charakterystycznej architektury przepełnionej kolorowymi kamienicami, dzieci poznały mosty i ich nazwy oraz inne zabytkowe budowle znajdujące się w ścisłym centrum miasta. Dalszym celem wycieczki było zwiedzanie Baszty Dorotki. Przewodnik zapoznał uczniów z kaliskimi legendami oraz oprowadził po skarbcu znajdującym się w Bazylice św. Józefa. Ostatnim punktem była wizyta w Parku Miejskim, gdzie dzieci korzystały z uroków słonecznej pogody i atutów urokliwego i bogatego w historię parku. Uczniowie zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wracali pod budynek szkoły. Była to owocna w wiedzę i niezapomniana wycieczka po rodzinnym mieście.

https://www.calisia.pl/articles/wyjatkowi-goscie-w-ratuszu

Poprzednia aktualność
Niezapomniana przygoda w Koninie
Następna aktualność
Pamiętamy o przeszłości