Niezapomniana przygoda w Koninie

Archiwum kategorii: Aktualności

W kwietniu uczniowie klas młodszych 0, 1a i 1b wraz z wychowawcami i opiekunami byli na wycieczce w Koninie, gdzie bawili się w Centrum Edukacji i Rozrywki Parku Makiet Mikroskala. Dzieci zostały oprowadzone przez przewodnika po obiekcie, gdzie miały do dyspozycji 50 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Przedstawiały one sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski i świata. Niektóre z nich były interaktywne, a wszystkie oryginalne i niezwykłe. Do dyspozycji uczniowie mieli również interaktywne kolejki, postacie z bajek oraz makietę wesołego miasteczka pełną świateł i barw. Dzieci świetnie bawiły się w kulkowym tsunami, gdzie puszczone w ruch szklane kulki pokonywały różne przeszkody, a one mogły dowolnie zmieniać bieg trasy kulek. Uczniowie brali udział w warsztatach z wykorzystaniem drewnianych sześcianów, z których samodzielnie sklejali różne postaci. Dzieci do dyspozycji miały konstrukcyjne klocki Meli, atrakcją również było wycinanie na ploterze termicznym figurki styropianowe. Wiele radości, śmiechu, jak również troszkę przerażenia dostarczył seans filmowy w kinie 6D. W czasie projekcji filmu poruszały się fotele, odczuwalny był powiew wiatru, smaganie po nogach, a także tryskająca woda. Po tych atrakcjach zorganizowana została mini dyskoteka przy kolorowych światłach, dymach i bańkach. Na zakończenie uczniowie otrzymali od organizatorów własnoręcznie wykonane zabawki z drewnianych sześcianów oraz styropianowe figurki. Pogoda w tym dniu była słoneczna, co pozwoliło na odwiedzenie pobliskiego Parku Miejskiego im. F. Chopina, gdzie uczniowie zwiedzili Mini ZOO i oglądali różne zwierzęta. Spacer na świeżym powietrzu sprzyjał zabawom integracyjnym,  z których najbardziej dzieciom spodobała się zabawa w „Głuchy telefon”. Hasło z zabawy było podsumowaniem całej wycieczki. Uczniowie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, wrócili do Kalisza. To była SUPER WYCIECZKA!!!

Poprzednia aktualność
VI RAJD „DZIELNICAMI KALISZA”
Następna aktualność
1B na szlaku kaliskich zabytków