VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Archiwum kategorii: Aktualności, Klub Europejczyka

15 marca 2019 r. 30  uczniów z 14 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Kalisza i powiatu kaliskiego walczyło o zwycięstwo w VII  edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej,  zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Kaliszu. Patronat nad konkursem objął Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W teście uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi podstawowych informacji o Unii Europejskiej, etapów jej rozszerzania, znajomości instytucji, spraw politycznych, społecznych oraz geografii i ciekawostek.

W konkursie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyłaNatalia Rapała ze Szkoły Podstawowej  nr 17  w KaliszuII miejsce zajęła Aleksandra Krzeszkiewicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu, III miejsce zajął  Szymon Wypych ze Szkoły Podstawowej nr 17.

Wśród uczniów klas gimnazjalnych najlepszy okazał uczeń naszej szkoły Mikołaj Lis, który uzyskał 28 punktów na 30 możliwych. W nagrodę pojedzie  do Brukseli i  zwiedzi  Parlament Europejski. II miejsce zajął – Bartosz Flos ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, a na III miejscu uplasowała się Klaudia Pfeifer ze Szkoły Podstawowej w Cekowie Kolonii.

Nagrody książkowe i upominki związane z Unią Europejską dla laureatów konkursu oraz pozostałych jego uczestników ufundowane zostały przez europosła Andrzeja Grzyba, którego podczas konkursu reprezentowała pani Sabina Dachowska.

Wszystkim uczestnikom VII  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej serdecznie dziękujemy za udział.

Konkurs pod patronatem medialnym RADIA CENTRUM

http://www.rc.fm/news/kalisz-do-brukseli.html

Poprzednia aktualność
"Live Classes" - cenne lekcje
Następna aktualność
Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej