Szkolny Dzień Matematyki

Archiwum kategorii: Aktualności

3.14 – czternastego dnia, trzeciego miesiąca roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W naszej szkole był on okazją do promowania wiedzy matematycznej. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w następujących konkursach:

  • Matematyka wokół nas – konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną przedstawiającą to hasło. Laureatami konkursu zostali: Klaudia Pabin (8A), Klaudiusz Boratyński (3D), Filip Kubicki (3D). Ponadto nagroda specjalna została przyznana grupie „zerówkowej”.
  • Zapamiętaj Pi – konkurs polegał na zapamiętaniu jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Laureatami konkursu zostali: Agata Aleksandrzak (8A), Wanessa Józefowska (8A), Zofia Fryś (7A)Agata zapamiętała 108 kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, co jest nowym rekordem szkoły.
  • Szóstka w rozumie – szkolny konkurs, który wyłonił mistrzów matematyki.
    W kategorii klas VIII (SP) i III (G) laureatami konkursu zostały: klasa 3D (w składzie: Gabriela Janiak, Paulina Frasunkiewicz, Wiktor Krzesiński) , klasa 8A (w składzie: Zuzanna Baran, Wanessa Józefowska, Klaudia Pabin), klasa 3B (w składzie: Aleks Kaczmarkiewicz, Kacper Kłos, Emilian Kryszak).
    W kategorii klas IV – VII laureatami konkursu zostali: klasa IV: Nikola Jabłońska, Anna Nowak, Igor Słupski; w klasa V: Kamil Abbasi, Aleksander Bartoszek, Nikodem Szkudlarek; klasa VII: Zofia Fryś (7A), Zuzanna Witczak (7A), Mateusz Kosiński (7B).
  • Namaluj Pi – konkurs dla klas, pod opieką wychowawców klasy przygotowywały plakat ilustrujący liczbę Pi.
  • Matematyka jest OK! Lubię to! – konkurs polegający na zaprojektowaniu okładki książki o takim właśnie tytule.

Konkursy plastyczne czekają jeszcze na rozstrzygnięcie. Prace uczniów można podziwiać na II piętrze przy klasopracowni II-9 oraz na stronie internetowej szkoły. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w projekt Szkolnego Dnia Matematyki serdecznie dziękujemy. Gratulujemy zaangażowania i wiedzy matematycznej wszystkim laureatom konkursów, które już się odbyły.

Poprzednia aktualność
"Piękna nasza Polska cała" - sukces naszych uczniów!
Następna aktualność
"Live Classes" - cenne lekcje