Godzina Kodowania

Archiwum kategorii: Aktualności

Już od kilku lat, w grudniu, w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, organizowana jest Godzina Kodowania (The Hour of Code). Pomysłodawcami tej akcji są Hadi i Ali Partovi z fundacji code.org. Pierwotnie celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft czy Disney. Zagadki informatyczne udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania. Inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć zarówno dalszemu rozwijaniu wspomnianej umiejętności,  jak i zgłębianiu metod informatyki i jej zastosowań.

Uczniowie naszej szkoły w ramach godziny kodowania rozwiązywali zadania programistyczne dostępne w serwisie Blockly Games oraz  kodowali w aplikacji Scratch. Najmłodsi na iPadach układali instrukcje w aplikacji Lightbot oraz programowali ścieżkę, po której poruszał się Photon.

Poprzednia aktualność
Świąteczne klimaty
Następna aktualność
Wizyta w Domu Dziecka