TYDZIEŃ PRZYJAŹNI

Archiwum kategorii: Aktualności
PRZYJACIEL to prawdziwy skarb, maluje nam świat tysiącami barw.”

– Puchatku?

– Tak Prosiaczku?

– Nic – powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę.

– Chciałem się tylko upewnić, że jesteś.

W tym tygodniu uczniowie klas 1b i 4a wraz z wychowawcami w ramach TYGODNIA DOBREJ MYŚLI zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy. Przedstawiciele klas starszych czytali młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książki A.A. Milne’a „Kubuś Puchatek”. Uczniowie poszczególnych klas przekazywali sobie wzajemnie „iskierki przyjaźni”– były to pierniczki zdobione przez dzieci, tematyczne plakaty, serduszka, wspólne tańce i zabawy, m. in. zagadki i kalambury. Pomysłowości, oryginalności i życzliwości nie brakowało. Uczniowie „iskierką przyjaźni” podzielili się również z panią dyrektor, panem dyrektorem oraz innymi pracownikami szkoły. Ten tydzień sprzyjał integracji uczniów i nauczycieli naszej szkoły, skłonił do przemyśleń, kim jest przyjaciel i dlaczego warto budować przyjaźnie. Młodzież i dzieci odkryli wielką moc przyjaźni w zwykłym geście, uśmiechu, w swoich działaniach, a co najważniejsze w drugim człowieku. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie i inwencję, które sprawiły, że był to piękny tydzień pełen ciepłych emocji. Wierzymy, że przyjaźń będzie kwitła w naszej szkole, bo przyjaciel to prawdziwy skarb na wiele wiele lat.

Poprzednia aktualność
Mikołajki w 1a
Następna aktualność
Moja praca - Moja przyszłość
Warsztaty w Gastronomiku