Dzień Patrona

Archiwum kategorii: Aktualności

Tegoroczny Dzień Patrona, obchodzony  w poniedziałek-19 listopada, uświetniliśmy szeregiem okolicznościowych zajęć i konkursów w poszczególnych pionach klas. Zaproponowane działania stały się okazją do  bliższego zapoznania się z biografią i twórczością Juliusza Słowackiego, umożliwiły uczestnikom sprawdzenie swojej wiedzy o poecie oraz umiejętności plastycznych, pięknego czytania, recytacji i interpretacji wiersza, rozwijały ciekawość poznawczą, kreatywność.

Najmłodsi uczniowie, czyli zerówkowicze i pierwszoklasiści, po zapoznaniu się z wizerunkiem  Juliusza Słowackiego – portretowali twórcę. Efekty tych prac można zobaczyć na parterze, na szkolnej wystawce. Dzieci obejrzały też projekcję bajki „O Janku, co psom szył buty”, a następnie wysłuchały  objaśnień znaczenia niezrozumiałych dla nich słów.

Klasy drugie zapoznały się  z sylwetką patrona  i zwiedziły Izbę Tradycji, w której m.in. przyjrzały się portretowi poety i odnalazły jego wizerunek na  sztandarach  Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Gimnazjum nr 2. Drugoklasiści wykonali też plakaty dotyczące życia i twórczości wieszcza, ozdobione  jego portretami.

W klasie czwartej odbył się Konkurs Pięknego Czytania- bajki ,,O Janku, co psom szył buty”.

 • I miejsce zajęła w nim Maja Leśnik,
 • II – Julia Kubiak,
 • III – Mikita Kavaliou.

Piątoklasiści wzięli udział w Konkursie Recytatorskim. Najlepsi w deklamacji wiersza ,,W pamiętniku Zofii Bobrówny” okazali się następujący uczestnicy:

 • Aleksander Bartoszek  – I miejsce, 
 • Nikodem Szkudlarek  – II miejsce, 
 • Miłosz Stefani  – III miejsce.

Z kolei w konkursie ze znajomości życia i twórczości Juliusza Słowackiego dla uczniów klas 7 oraz 8 najlepsze wyniki uzyskali:

 • I miejsce – Zuzanna Witczak z klasy 7a,
 • II miejsce – Weronika Hofman z  klasy 8b,
 • III miejsce – Zofia Fryś z klasy 7a.

Ostatnie klasy gimnazjalne mogły uczestniczyć w konkursie na najlepszą interpretację utworu ,,Testament mój” Juliusza Słowackiego. Znakomicie z tym zadaniem poradzili sobie:

 • I miejsce – Gabriela Janiak – klasa 3d,
 • II miejsce  – Paulina Frasunkiewicz – klasa 3d,
 • III miejsce –  Agnieszka Forysiak – klasa 3d.

Uwieńczeniem wszystkich działań było złożenie, w obecności Pani Dyrektor, kwiatów pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły .

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom. Bardzo dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom za aktywne włączenie się w przygotowanie obchodów Dnia Patrona, które uczą kultywowania tradycji szkolnej.

 

Poprzednia aktualność
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Następna aktualność
O twórczości własnej w Klubie Książki