Śniadanie z robotem w 2a

Archiwum kategorii: Aktualności

Wychowawczyni klasy 2a, p. Julia Sudolska, organizując Dzień Śniadanie Daje Moc połączyła nowe technologie z tradycyjnymi metodami. W tym dniu zorganizowane zostały zajęcia otwarte dla rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli Sanepidu. Jednak głównym gościem spotkania był robot Photon, którego dzieci przy pomocy iPada uczą się programować. Każde dziecko miało szansę sterować robotem oraz tak go zaprogramować, aby zatrzymał się w odpowiednim miejscu i wydał określone dźwięki.
Uczniowie naszej szkoły na co dzień pracują z robotami w ramach realizowanego projektu pt. „Roboty wesołe wspomagają szkołę”. Jest to możliwe dzięki otrzymanemu grantowi od firmy CEDROB S.A. w kwocie 5 tysięcy złotych, za które szkoła mogła zakupić różnego rodzaju roboty. Głównym celem projektu jest nauka programowania przy pomocy m.in. Ozobotów i Photona. Roboty towarzyszą nam w codziennych zmaganiach, dlatego stały się częścią naszego zespołu. Każde spotkanie z małymi robocikami wywołuje w dzieciach wiele emocji. 

Drugim etapem Dnia Śniadanie Daje Moc było przygotowanie zdrowego śniadania przy pomocy pani dyrektor Katarzyny Garnuszewskiej, pani Elżbiety Wojtyły – kierownika Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Sanepidu, pana Pawła Michalskiego – naszego kucharza oraz rodziców. Zapał do pracy i apetyty były ogromne. Kolorowe kanapki szybko znikały ze stołów, co było ogromną uciechą i pokazało, że cele zostały osiągnięte. Uczniowie wiedzą, jak ważne są zdrowe nawyki żywieniowe i codzienne spożywanie śniadania.

http://www.rc.fm/news/kalisz-daje-moc.html

http://www.naszrynek.pl/wiadomosci/4764,kalisz-sniadanie-daje-moc

Poprzednia aktualność
Śniadanie Daje Moc!
Następna aktualność
Aktywnie na 100-lecie niepodległości