Szkolne przygody GANGU SŁODZIAKÓW w 2A 

Archiwum kategorii: Aktualności

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców”.

W związku z tym nasza klasa bierze udział w konkursie, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Udział w konkursie nakłonił nas do świętowania klasowego Dnia Głośnego Czytania, podczas którego dzieci poznały książkę Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków, a później wysłuchały opowiadań i brały udział w zabawach tematycznych. Na koniec każde dziecko otrzymało album z drzewem Gangu Słodziaków, w którym jest miejsce na naklejki z ulubionymi bohaterami. Liczymy bardzo na to, że po upływie 21 dni Słodziaki zapełnią leśne drzewo, a w uczniach, poza spotkaniami z ulubionymi bohaterami książki, pozostanie chęć czytania i odkrywania nowego, nieznanego…

Ponadto kilkoro uczniów  wykonało przepiękne komiksy o dalszych przygodach Gangu Słodziaków, które będą brały udział w Ogólnopolskim konkursie.

Trzymamy mocno kciuki, aby wśród naszych uczniów znaleźli się laureaci.

Poprzednia aktualność
Klub Książki zaprasza
Następna aktualność
Bezpieczni na drodze