Sukces uczniów z klasy 2 d w Regionalnym Konkursie Wiedzy „Śladami Stefana Szolc-Rogozińskiego”

Archiwum kategorii: Aktualności

17.11.2017 r. w III LO w Kaliszu odbył się  Regionalny Konkurs Wiedzy„Śladami  Stefana Szolc-Rogozińskiego”. Wystartowały w nim drużyny  z 11 kaliskich szkół, a wśród nich reprezentanci naszej SP nr 3, uczniowie klasy 2d: Agnieszka Forysiak, Kacper Michalak i Mikołaj Lis. Młodzież  do tej  rywalizacji przygotowywała  p. E. Wielgórska.

Uczestnicy imprezy po konkursowych  zmaganiach  obejrzeli wystawę poświęconą wielkiemu podróżnikowi z Kalisza,  badaczowi i odkrywcy Kamerunu oraz  obserwowali pokaz doświadczeń chemicznych – imitujących wybuch wulkanu. W przerwie między poszczególnymi częściami konkursu odwiedzili  grób rodziny podróżnika na cmentarzu ewangelickim.

Miło nam zakomunikować, że po indywidualnej części pisemnej nasi uczniowie prowadzili w konkursie i dostali się do drugiej rundy, tym razem – części ustnej, drużynowej. Zmagania zakończyli na III miejscu w klasyfikacji ogólnej. Po odbiór nagród udadzą  się za tydzień do III LO na sesję popularnonaukową poświęconą S. Szolc- Rogozińskiemu. Gościem specjalnym będzie wówczas obecny król Kamerunu, dr Ekoka Andrew Molindo zwany władcą ludu Mondoli w Kamerunie. A wszystkie te działania są podsumowaniem projektu w ramach obchodów Roku Stefana Szolc-Rogozińskiego.

Poprzednia aktualność
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Następna aktualność
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia