Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Archiwum kategorii: Aktualności

V edycja Tygodnia Zdrowia pod  honorowym patronatem Grzegorza Sapińskiego Prezydenta Miasta Kalisza

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

„Stwórzmy Parasol Ochronny dla Naszych Dzieci”!

Takie hasło towarzyszyło tegorocznej akcji związanej ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu i realizującej cele V edycji Tygodnia Zdrowia pod  honorowym patronatem Grzegorza Sapińskiego Prezydenta Miasta Kalisza. Zorganizowała  ją Szkoła Podstawowa Nr 3 im J. Słowackiego w Kaliszu   we współpracy z Radą Osiedla „Śródmieście I” i Firmą Gastronomiczną PABLO Paweł Michalski. W imprezie, oprócz uczniów tej szkoły, wzięły udział również dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Niezapominajka” i Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”. Gościem specjalnym była Pani Agnieszka Stępniak, starszy asystent OZ PSSE w Kaliszu, której serdecznie dziękujemy za przybycie.

Obchody rozpoczął barwny korowód z transparentami, parasolkami i  antynikotynowymi hasłami.  Następnie uczniowie i przedszkolaki obejrzeli  taniec antypapierosowy w wykonaniu SKYCLUBU (szkolnego koła tanecznego), przedstawienie „Sąd nad papierosem” oraz wspólnie zaśpiewali piosenkę o zdrowym trybie życia.

Na uczestników akcji czekało  szereg gier i zabaw kształtujących prawidłowe postawy zdrowotne: mecz na poduszki, kolorowanie warzyw i owoców, układanie puzzli promujących zdrowy styl życia, podpisanie protestu „Nie pal przy mnie” za pomocą odcisków rąk, zastosowanie metody  WebQuestu i nagranie filmiku promującego niepalenie. Każdy mógł wypić kubek świeżo wyciśniętego soku z jabłek, dostał porcję świeżych warzyw oraz paczkę chrupek kukurydzianych. Maluszkami znakomicie opiekowali się gimnazjaliści. Wszyscy uzyskali dyplom udziału w  obchodach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

Poprzednia aktualność
III miejsce Gabrysi w KONKURSIE „BĄDŹMY ZDROWI”
Następna aktualność
Sukces uczniów z klasy 2 d w Regionalnym Konkursie Wiedzy „Śladami Stefana Szolc-Rogozińskiego”