Maszerowali, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości

Archiwum kategorii: Aktualności

11 listopada 2017 r. drużyna Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego z flagami i śpiewem na ustach wyruszyła rankiem z dworca PKP w Kaliszu, by wspólnie z innymi szkołami wziąć udział w XVI Marszu Wolności.

Trasa rajdu związana była historycznie z pobytem żołnierzy i legionistów walczących o niepodległość w naszym mieście. Wyznaczono ją ulicami, którymi w maju 1921 r. przejeżdżał marszałek Józef Piłsudski. Patriotyczna manifestacja zakończyła się na Głównym Rynku przed Ratuszem, gdzie odbyły się główne uroczystości z władzami naszego miasta z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. W konkursie historycznym „Polskie drogi do niepodległości” reprezentowali nas w tym roku Agnieszka Forysiak i Kacper Michalak z klasy 2d, projekt znaczka na kolejny rajd przygotowała Gabrysia Goździewicz z klasy 3d, a kotyliony wykonała Emanuella Gruszka z klasy 3c.

Poprzednia aktualność
Gratulacje dla pierwszoklasistów
Następna aktualność
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości