Młody obywatel – prezentacja projektu w Warszawie

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

30 maja 2011 roku w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych, która była podsumowaniem całorocznej pracy uczniów, realizujących projekty w ramach programów edukacyjnych Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. W jednym miejscu gościły zespoły realizujące projekty takie, jak: Akademia Uczniowska, Kulthurra!, Literacki Atlas Polski. Reportaże, Miłosz odNowa, Młodzi aktywiści prezydencji, Patrz i zmieniaj, Poczytaj mi przyjacielu, Samorząd uczniowski, Szkoła pełna energii, Ślady przeszłości oraz Młody Obywatel. Prezentacje uczniowskich projektów poprzedziło spotkanie Zarządu Fundacji CEO i MEN z przedstawicielami władz samorządowych i uczestnikami projektów z całej Polski.

Na ogólnopolską prezentację zaproszone zostało zaproszone nasze gimnazjum. Prezentowany projekt zostały wybrany ze względu na sposób, w jaki został zaplanowany i przeprowadzany. Projekt angażowały w swoje działania otoczenie, prowadził do nawiązania lokalnego partnerstwa i pozyskania wielu sojuszników. Jestem bardzo dumna, że nasz zespół gościł w Zamku Królewskim, jednocześnie cieszy mnie tak wielka aktywność wszystkich uczniów realizujących działania w naszej szkole i wsparcie władz samorządowych, co jest bardzo istotne w projekcie Młody Obywatel – mówi opiekunka uczniowskiego projektu Grażyna Stępniewska.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia >> >>

Poprzednia aktualność
Podsumowanie całorocznej pracy nad projektem
Następna aktualność
I Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej w Śródmieściu