Ważni ludzie w naszym życiu

Archiwum kategorii: Świetlica

Przez ostatnie dwa tygodnie na naszej świetlicy szkolnej wiele się działo. W zaplanowanym dla dzieci cyklu tematowym została im uświadomiona potrzeba przyjaźni w życiu. Z filmików edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się, jakie są oznaki prawdziwej przyjaźni, po czym odbyła się swobodna rozmowa na temat tego, w jaki sposób poznali swoich przyjaciół. Dzieci scharakteryzowały swojego przyjaciela, a następnie wykonały rysunek z opisem. Z racji zbliżającego się Dnia Rodziny zostało omówione drzewo genealogiczne, a poprzez filmiki edukacyjne nasze pociechy przypomniały sobie poszczególne uroczystości rodzinne. Następnie obejrzały audiobajkę o bezinteresownej pomocy i przypomniały sobie, w jaki sposób dobrymi uczynkami możemy komuś pomóc. Największą frajdą było jednak szaleństwo na szkolnym placu zabaw.

Poprzednia aktualność
"Z flagą na majówkę"
Następna aktualność
,,Bezpieczne wakacje - płytka wyobraźnie to kalectwo"