ŚWIĘTO KSIĄŻKI

Archiwum kategorii: Aktualności, Biblioteka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich starsi uczniowie naszej szkoły postanowili zaprezentować młodszym kolegom swoje ulubione utwory z dzieciństwa. Uczniowie zerówek oraz klasy 1b bardzo ciepło i przyjaźnie przyjęli swoich kolegów, z zainteresowaniem i uwagą słuchając ich interpretacji popularnych bajek. W akcji wzięli udział: Piotr (kl. 4b), Kacper, Maksymilian i Nastia (kl. 7b) oraz Antek (kl. 8a). Ponadto w czasie języka polskiego uczniowie prezentowali swoim koleżankom i kolegom swoje ulubione książki, odpowiadając cierpliwie na ich pytania. Ogłoszono także konkursy na wiersz dotyczący czytania oraz na okładkę pozycji, która wywarła na uczniach największe wrażenie. Uczniowie stworzyli piękne dzieła, spośród których jury wyłoniło najciekawsze prace plastyczne:

  • I miejsce: Weronika Kuc kl. 3a oraz Tosia Kubiak kl. 4b
  • II miejsce: Julia Cieślak, kl. 5b i Wirginia Hajdziony, kl. 7a
  • III miejsce: Fabian Krasowski, kl. 3a.

Wiersze o książce napisały: Marysia Piątek z kl. 4b oraz Amelia Bijak z kl. 5b.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Poprzednia aktualność
TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY - dzień czwarty
Następna aktualność
Nagrodzeni w konkursie "Zrób to ze mną mamo, tato"