TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY – dzień pierwszy

Archiwum kategorii: Aktualności

18 kwietnia 2024 r. rozpoczął się Tydzień Wielokulturowy w SP3. Najstarsze klasy naszej szkoły uczestniczyły w prelekcji na temat wielokulturowości grodu nad Prosną na przestrzeni wieków, wygłoszonej przez pana Zbigniewa Judasza, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Kalisz ds. wielokulturowego dziedzictwa Kalisza oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Uczniowie mieli okazję pozyskać wiedzę o różnorodności narodowej, religijnej i kulturowej, występującej w naszym mieście. Poznali zasłużonych mieszkańców dawnego Kalisza, m.in. pochodzenia żydowskiego, niemieckiego, rosyjskiego. Wysłuchali wielu historycznych ciekawostek. Słuchacze uświadomili sobie, że dzięki wspólnej pracy, tolerancji, otwartości wszystkich, życzliwości, pozytywnemu nastawieniu do innych miasto mogło się rozwijać.

Poprzednia aktualność
Migawki z życia świetlicy
Następna aktualność
"TRIK PATRICKA"