Słona przygoda trzecioklasistów

Archiwum kategorii: Aktualności

,,Kłodawa” to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tu wydobywa się najczystszą sól kamienną na świecie o barwie białej i unikalnej różowej – to jedyne złoże tej soli w Europie. Kłodawskie pokłady soli powstały 250 milionów lat temu i od tego czasu pozostawały nietknięte głęboko pod ziemią. Takich i innych ciekawostek dowiedzieli się dziś uczniowie klas trzecich podczas zwiedzania wyrobiska solnego w Kłodawie. Atrakcją był już sam zjazd szybem Michała – winda poruszała się w dół z prędkością 6m/s i przeniosła uczestników wycieczki 600 m pod ziemię. Dzieci pod nadzorem przewodnika i opiekunów, wędrując korytarzami kopalni, poznały pracę górnika kiedyś i dziś, usłyszały legendy związane z wydobyciem soli oraz przebywały w solnych komorach, oddychając czystym, wolnym od rodników i bogatym w jod powietrzem. Pełni ekscytacji, pod dużym wrażeniem, trochę zmęczeni, ale i zadowoleni trzecioklasiści mogą zaznaczyć kolejny punkt na mapie Polski i powiedzieć: ,,Byliśmy tam”.

Poprzednia aktualność
Każdy miał swoje GRZEŚKI
Następna aktualność
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej