MIEJSKIE WIEWIÓRECZKI ZAWITAŁY DO TORUNIA

W sobotę, 6 kwietnia nasza szkolna gromada zuchowa 3KGZ ,,Miejskie Wiewióreczki” wraz z druhnami oraz innymi gromadami z Kalisza wybrała się do Torunia na wycieczkę zorganizowaną przez ZHP. Eskapada rozpoczęła się od seansu w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądali film pt. „Cudowna podróż”. Dostarczył on zuchom wielu wrażeń, a także pogłębił ich wiedzę o gwiazdach i planetach. Następnym punktem programu był spacer po Starym Mieście. Wąskim uliczkami mali turyści doszli aż do Krzywej Wieży. Podczas dalszej wędrówki zobaczyli pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, fontannę ze złotymi żabkami, ,,Osiołka”, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich. Uczestnicy poznali też legendy związane z Toruniem. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Młodzi adepci sztuki cukierniczej uczyli się tam własnoręcznie wypiekać pierniki, czerpiąc z receptur wykorzystywanych 500 lat temu.

Wycieczka była bardzo udana, a pogoda dopisywała. Zuchy zadowolone, bogatsze o niezapomniane wspomnienia, wróciły do rodzinnego miasta, oczywiście gotowe na kolejne przygody.

Poprzednia aktualność
Matematyczny sukces Niny
Następna aktualność
Sąd nad Balladyną