Od patyczka do koszyczka

Archiwum kategorii: Aktualności

Przedświąteczny czas w szkole uczniowie klas drugich i trzecich poświęcili na rękodzieła, biorąc udział w warsztatach plecionkarskich. Takie zajęcia są doskonałą formą aktywizacji, sposobem spędzania czasu, realizowania nowych pasji, poszukiwania inspiracji, a także integracji zespołów klasowych. To również świetny pomysł na odstresowanie się, poprawę sprawności i aktywności psychofizycznej oraz rozwój zdolności manualnych. Uczniowie w trakcie warsztatów poznali podstawowe surowce plecionkarskie, dowiedzieli się, jakie są zasady ich pozyskiwania, zaznajomili się też z poszczególnymi etapami obróbki wikliny. Podstawowe techniki wyplatania koszy i innych wyrobów użytkowych i dekoracyjnych nie mają zatem dla naszych wikliniarzy tajemnic. Każdy z uczestników wyszedł z zajęć z własnoręcznie wykonanym koszyczkiem, co było dla małych twórców niesamowitą satysfakcją.

Poprzednia aktualność
Historyczne leporello
Następna aktualność
SP3 bierze udział w świątecznej akcji fundacji CHOPS