I Międzyszkolny Konkurs Kaligrafii

Archiwum kategorii: Aktualności

Alicja Poprawa z klasy 4b oraz Klaudia Jaworska z 5b, wyłonione wcześniej w ramach szkolnych eliminacji, reprezentowały dziś naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligrafii pod hasłem „Piękna Litera”, odbywającym się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, a organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kaliszu dla uczniów szkół podstawowych z klas 3-4 i 5-6. Wśród celów konkursu znalazły się: rozpowszechnianie sztuki kształtnego pisania, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a także wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju. Komisja Konkursowa podczas oceny prac uwzględniała nie tylko ogólne wrażenie estetyczne i czytelność, estetykę oraz prawidłowe rozmieszczenie tekstu, ale również poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, właściwe łączenie liter oraz ich równomierne położenie. Wśród gości specjalnych, którzy uświetnili swą obecnością konkurs, znaleźli się wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, profesor Piotr Łuszczykiewicz, dziekan kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Robert Kuciński.

Poprzednia aktualność
Gratulacje dla Kuby
Następna aktualność
Gratulacje dla Sofii