Makieta Mirmiłowa

Archiwum kategorii: Aktualności

Praca nad makietą Mirmiłowa i okolic podczas lekcji języka polskiego była dla klasy 4b nie lada wyzwaniem. Wiązała się z cierpliwym wykonywaniem projektu przez kilka godzin, a wcześniej z dobrym rozplanowaniem poszczególnych zajęć. A wszystko po to, by wiernie odtworzyć gród z kart komiksu ,,Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, lektury obowiązkowej dla czwartoklasistów. Uczniowie, podzieleni na grupy, pracowali nad fortecą zbójcerzy, chatką Jagi, wałami obronnymi, a także nad budynkami Mirmiłowa. Oprócz tego, że dzięki zespołowym zadaniom utrwalili treść lektury, to jeszcze wyhodowali w sobie ziarnko historycznej dociekliwości, zgłębiając wygląd osad prasłowiańskich. Projekt był też okazją do kształtowania umiejętności miękkich: współpracy, negocjacji, rozwiązywania konfliktów. Pierwsze ,,kłótnie” w zespołach mogą być dla dzieci doskonałą nauką życia, które przecież napięć między ludźmi nie szczędzi nikomu. A jeśli jeszcze mimo chwilowych utarczek pomiędzy członkami zespołu można liczyć na taki efekt, jaki udało się uzyskać naszym czwartoklasistom, to czegóż chcieć więcej…

Poprzednia aktualność
Radość dzielenia się dobrem
Następna aktualność
Historia na wieszaku