Zuchy na medal

Wypicie soku z cytryny, znalezienie miast na konturowej mapie Polski, gra Memory, współpraca przy ćwiczeniach sportowych to tylko niektóre z zadań, z jakimi zmierzyły się zuchy z 3KGZ, udowadniając, że Prawo Zucha dobrze funkcjonuje w ich życiu. Zuchy wzięły również udział w zajęciach na temat pierwszej pomocy – poznały, jak w terenie mogą wykorzystać chustę harcerską. Poćwiczyły, jak zachować się podczas ataku przez psa. Zuchy wiedzą, że pies to przyjaciel człowieka, ale zawsze trzeba zachować ostrożność w kontakcie z nim. Misja ,,Na tropie piesków” została wykonana w 100% i przyniosła wiele zabawy. Podczas świecowiska nowe zuchy złożyły obietnice, otrzymały odznaki i zostały już oficjalnie przyjęte do gromady. Wieczór zakończył się projekcją filmu. Jego tematyka związana była z tropem ,,Przyjaciel zwierząt”, który zuchy otrzymały po nocowance. O poranku, po musztrze i wspólnym śniadaniu zuchy wróciły do swoich domów. Przed nimi kolejne zbiórki pełne atrakcji.

Poprzednia aktualność
Dzień Pluszowego Misia
Następna aktualność
Jak zapamiętać więcej